21 Մայիսի 2024 - 14:28
Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսի (Խորհրդարանի) նախագահ Սահիբա Գաֆարովան խորհրդարանի այսօրվա նիստում խոսել է Հայաստանի խորհրդարանի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ հանդիպման մասին։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, Գաֆարովան հայտնել է, որ 2024 թվականի մայիսի 16-ին Ժնևում Խորհրդարանների նախագահների VI համաշխարհային համաժողովի կազմկոմիտեի 1-ին նիստի շրջանակներում Ադրբեջանի և Հայաստանի խորհրդարանների նախագահների երկրորդ հանդիպման ժամանակ, Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղ բանակցությունների ֆոնին, երկու երկրների խորհրդարանականները քննարկել են խաղաղ գործընթացին աջակցելու հարցը։
«Հանդիպումն անցավ կառուցողական մթնոլորտում։ Կողմերը պայմանավորվեցին շարունակել երկխոսությունը խորհրդարանների միջև»,- հավելել է նա։

Председатель Милли Меджлиса (парламент) Азербайджана Сахиба Гафарова на сегодняшнем заседании парламента рассказала о встрече с председателем парламента Армении Аленом Симоняном.
Как сообщает Armenia.Az, С.Гафарова сообщила, что во время второй встречи председателей парламентов Азербайджана и Армении в рамках I заседания оргкомитета VI Всемирной конференции председателей парламентов, состоявшейся 16 мая 2024 года в Женеве, на фоне мирных переговоров между Азербайджаном и Арменией парламентарии двух стран обсудили оказание поддержки мирному процессу.
«Встреча прошла в конструктивной атмосфере. Стороны договорились о продолжении диалога между парламентами», - добавила она.