• Բաքվում տեղի կունենա ականազերծման միջազգային համաժողով
Մայիսի 30-ին Զանգիլանում, իսկ մայիսի 31-ին Բաքվում տեղի կունենա միջազգային գիտաժողով՝ «Ականների ազդեցության նվազեցում շրջակա միջավայրի վրա. ռեսուրսների մոբիլիզացում՝ հանուն անվտանգ և կանաչ ապագայի» թեմայով։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, միջոցառման կազմակերպիչ Ադրբեջանի ականազերծման գործակալությունը (ANAMA) արդեն սկսել է նախապատրաստական աշխատանքները։
Համաժողովին մասնակցելու համար Ադրբեջան ժամանած օտարերկրյա հյուրերին կհանձնվեն հիշարժան նվերներ, որոնք մարմնավորում են Ադրբեջանի պատմությունը, մշակույթը և ադրբեջանական ժողովրդի հյուրընկալությունը։ Նախատեսվում է նաև հյուրերի ուղևորություն Աղալը գյուղ։

• Баку примет международную конференцию по разминированию
30 мая в Зангилане, а 31 мая в Баку пройдет международная конференция на тему «Снижение воздействия мин на окружающую среду - Мобилизация ресурсов для безопасного и зеленого будущего».
Как сообщает Armenia.Az, организатор мероприятия Агентство по разминированию Азербайджана (ANAMA) уже приступило к подготовительным работам.
Приехавшим в нашу страну для участия на конференции иностранным гостям будут вручены памятные подарки, олицетворяющие историю, культуру Азербайджана, гостеприимство азербайджанского народа. Также запланирована поездка гостей в село Агалы.