• «Հրապարակ». Փաշինյանի կողմնակիցները վախի մեջ են
«Հայաստանի ներքաղաքական վերջին իրադարձությունները լուրջ մտահոգություններ են առաջացրել իշխանական ճամբարի ստորին էշելոններում»:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին գրում է «Հրապարակ» օրաթերթը:
«Մասնավորապես ՔՊ-ականների տների և գրասենյակների մոտ ռումբեր տեղադրելը, Նորքի ոստիկանական բաժանմունքի վրա զինված հարձակումը ՔՊ-ականների սիրտը վախ է գցել, որ կարող են արժանանալ հանրության դաժան դատաստանին։
Մեր աղբյուրի փոխանցմամբ՝ սրանով է նաև պայմանավորված, որ ՔՊ-ի փակ քննարկումներն այլևս չեն անցնում հլու-հնազանդ մթնոլորտում, և շարքային պատգամավորներն անգամ համարձակվում են հակադրվել Փաշինյանի ոչ միանշանակ որոշումներին», - գրում է թերթը։

• «Грапарак»: Соратники Пашиняна в страхе
«Недавние внутриполитические события в Армении вызвали серьезные опасения в нижних эшелонах правящего лагеря».
Как передает Armenia.Az, об этом пишет армянское издание «Грапарак».
«В частности, взрывы бомб возле домов и офисов членов фракции «Гражданский договор», а также вооруженное нападение на полицейский участок Норка вызвали страх у членов правящей команды, что они могут подвергнуться жестокому осуждению общественности.
По мнению нашего источника, это также является причиной того, что закрытые дискуссии правящей партии больше не проходят в спокойной и покорной атмосфере, а некоторые депутаты даже осмеливаются выступать против неоднозначных решений Пашиняна», — пишет издание.