• Նախագահ Ալիև. Ղարաբաղյան երկրորդ պատերազմի արդյունքները դաս չդարձան Հայաստանի համար
Ցավոք, ղարաբաղյան երկրորդ պատերազմի արդյունքները դաս չդարձան Հայաստանի համար։ Եթե դաս դառնաին, ապա հակաահաբեկչական գործողություն իրականացնելու կարիք չէր լինի։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին նախագահ Իլհամ Ալիևն ասել է՝ Նովրուզի տոնի առթիվ ադրբեջանական ժողովրդին ուղղված շնորհավորանքում։
Հիշեցնելով, որ Ղարաբաղյան Երկրորդ պատերազմից հետո Հայաստանը ցանկանում էր ընդմիշտ թողնել իր ապօրինի զինված կազմավորումները մեր հողերում, պահպանել այսպես կոչված «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը», որը ժամանակին ապօրինաբար ստեղծվել էր այստեղ, պետության ղեկավարն ընդգծել է, որ այս ամենը բացարձակապես. հակասում է միջազգային իրավունքին, և ամենագլխավորը՝ ադրբեջանական ժողովրդի կամքին։

• Президент Алиев: Итоги Второй Карабахской войны не стали уроком для Армении
К сожалению, итоги Второй Карабахской войны не стали уроком для Армении. Если бы они стали уроком, то в проведении антитеррористической операции не было бы необходимости.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал президент Ильхам Алиев в поздравлении азербайджанскому народу по случаю праздника Новруз.
Напомнив, что после Второй Карабахской войны Армения хотела навечно оставить свои незаконные вооруженные соединения на наших землях, сохранить незаконно созданную здесь некогда так называемую «Нагорно-Карабахскую республику», глава государства подчеркнул, что все это абсолютно противоречит международную праву, а самое главное, – воле азербайджанского народа.