• Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը ողջունել է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունը
Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապն ասել է, որ ուրախ է տեսնել հայ և ադրբեջանցի զինվորականների ազատ արձակումը և հույս է հայտնել, որ շուտով խաղաղության պայմանագիր կկնքվի:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը հայտարարել է իր ավանդական կիրակնօրյա քարոզի ժամանակ։
«Ես գոհ եմ հայկական և ադրբեջանական զորքերի զգալի թվով ազատ արձակումից», և «Ես անհամբեր սպասում եմ այս դրական ազդանշանին Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների համար: Ես կողմերին և նրանց առաջնորդներին կոչ եմ անում հնարավորինս շուտ խաղաղության պայմանագիր կնքել», - հավելել է քահանայապետը:

11 Декабря 2023 - 09:19
Папа Римский Франциск во время традиционной воскресной проповеди сообщил, что рад освобождению армянских и азербайджанских военнослужащих, и выразил надежду на скорейшее заключение мирного договора.
Как сообщает Armenia.Az, об этом заявил Папа Римский Франциск во время своей традиционной воскресной проповеди.
«Я рад освобождению значительного числа армянских и азербайджанских» военных, и «с большой надеждой смотрю на этот позитивный сигнал для отношений между Арменией и Азербайджаном», сказал он. «Призываю стороны и их лидеров как можно скорее заключить мирный договор», - добавил понтифик.