27 Նոյեմբերի 2023 - 17:37
Հատուկ կապի և տեղեկատվական անվտանգության պետական ծառայությունը հայտնաբերել է՝ հայկական հաքերային խմբերի կողմից Ադրբեջանի քաղաքացիների դեմ ֆիշինգային նոր հարձակումներ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, հաքերները խաբում են քաղաքացիներին՝ ստեղծելով տարբեր թատրոնների տոմսեր վաճառող կայքեր։ Այսպիսով, նրանք բանկային քարտերի մասին տեղեկատվության մուտք են ստանում և յուրացնում դրամական միջոցները:
«Կոչ ենք անում քաղաքացիներին լինել զգոն և տոմսեր ձեռք բերել միայն պաշտոնական վաճառքի կետերից և վաճառքի պաշտոնական կայքերից»,-ասված է ծառայության հաղորդագրությունում։

• Выявлены очередные фишинговые атаки армянских хакеров против граждан Азербайджана
Государственная Служба специальной связи и информационной безопасности выявила новые фишинговые атаки армянских хакерских групп против граждан Азербайджана.
Как передает Armenia.Az, хакеры обманывают граждан, создавая веб-сайты, занимающиеся якобы продажей билетов в различные театры. Таким образом они получают доступ к информации о банковских картах, присваивают денежные средства.
«Призываем граждан быть бдительными , приобретать билеты только в официальных точках продаж и на официальных сайтах продаж», - говорится в обращении Службы.