28 Սեպտեմբերի 2023 - 09:30
Հայաստանի հոգևոր առաջնորդ Գարեգին II-ի ռևանշիստական հայտարարությունները, պատերազմի ու առճակատման կոչերը անհնար են դարձնում նրա հետ հանդիպումը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտարարել է՝ Կովկասի մահմեդականների վարչության (ԿՄՎ) նախագահ Ալլահշուքյուր Փաշազադեն։
Նա նշել է, որ Գարեգին II-ի հետ երկկողմ հանդիպումները մշտապես անցկացվել են՝ Մոսկվայի և Համայն Ռուսիո պատրիարք Կիրիլի միջնորդությամբ։
Փաշազադեի խոսքով, հանդիպումը կարող է կայանալ միայն այն դեպքում, եթե Գարեգին II-ն ապագայում փոխի իր ռազմատենչ հռետորաբանությունը՝ խաղաղության։

28 Сентября 2023 - 09:30
Реваншистские высказывания религиозного лидера Армении Гарегина II, его призывы к войне и конфронтации делают встречу с ним невозможной.
Как сообщает Armenia.Az, об этом заявил председатель Управления мусульман Кавказа (УМК) Аллахшукюр Пашазаде.
Он отметил, что двусторонние встречи с Гарегином II всегда проводились при посредничестве патриарха Московского и всея Руси Кирилла.
По словам Пашазаде, встреча может состояться лишь в том случае, если в будущем Гарегин II сменит воинственную риторику на мирную.