• Խոջալիում ավարտվել է Ղարաբաղի հայ բնակիչների հետ հանդիպումը.ԹԱՐՄԱՑՎԱԾ
Խոջալիում ավարտվել են Ռամին Մամեդովի հերթական բանակցությունները Ադրբեջանի Ղարաբաղի շրջանում բնակվող հայերի ներկայացուցիչների հետ։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ լոկալ բնույթի հակաահաբեկչական միջոցառումներից հետո առաջին հանդիպումը տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 21-ին Եվլախ քաղաքում։
Հիշեցնենք, որ Ռամին Մամեդովը այս տարվա մարտին նախագահ Իլհամ Ալիևի կողմից նշանակվել է Ադրբեջանի Ղարաբաղի շրջանում բնակվող հայերի հետ շփումների պատասխանատու:
13:54
Խոջալիում հանդիպում է ընթանում Ղարաբաղի հայ բնակիչների ներկայացուցիչների հետ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, Ադրբեջանի կենտրոնական իշխանությունների անունից Ղարաբաղի հայ բնակիչների հետ հանդիպումները վարում է պատգամավոր Ռամին Մամեդովը։
Ռամին Մամեդովը այս տարվա մարտին նախագահ Իլհամ Ալիևի կողմից նշանակվել է Ադրբեջանի Ղարաբաղի շրջանում բնակվող հայերի հետ շփումների պատասխանատու:
Հիշեցնենք, որ լոկալ բնույթի հակաահաբեկչական միջոցառումներից հետո առաջին հանդիպումը տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 21-ին Եվլախ քաղաքում։

• В Ходжалы завершилась встреча с представителями армянских жителей Карабаха
В Ходжалы завершились очередные переговоры Рамина Мамедова с представителями армян, проживающих в Карабахском регионе Азербайджана.
Как передает Armenia.Az, первые переговоры после антитеррористических мероприятий локального характера были проведены 21 сентября в городе Евлах.
Напомним, Рамин Мамедов в марте этого года был назначен Президентом Ильхамом Алиевым ответственным за контакты с армянами, проживающими в Карабахском регионе Азербайджана.
13:33
Сегодня в Ходжалы проходит встреча с представителями армянских жителей Карабаха.
Как передает Armenia.Az, встречи с представителями армянских жителей Карабаха от имени центральных властей Азербайджана ведет депутат Рамин Мамедов.
Рамин Мамедов в марте этого года был назначен Президентом Ильхамом Алиевым ответственным за контакты с армянами, проживающими в Карабахском регионе Азербайджана.
Напомним, первая встреча после антитеррористических мероприятий локального характера была проведена 21 сентября в городе Евлах.