• Միքայիլ Ջաբբարովը հանդիպել է Ուսամա Կայիսիի հետ
Տնտեսւթյան նախարար Միքայիլ Ջաբբարովը հանդիպել է՝ Իսլամական ներդրումների և արտահանման վարկերի ապահովագրական կորպորացիայի (ISIEC) գլխավոր գործադիր տնօրեն Ուսամա Կայիսիի հետ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին Միքայիլ Ջաբբարովը գրել է X սոցցանցի իր էջում։
«Իսլամական ներդրումների և արտահանման վարկերի ապահովագրական կորպորացիայի (ISIEC) գործադիր տնօրեն Ուսամա Կայիսիի հետ քննարկել ենք այն հարցերը, որոնք օրակարգում են՝ ISIEC-ին մեր երկրի անդամակցության և երկկողմ համագործակցության շրջանակներում»,- ասվում է հրապարակման մեջ։
Նա նշել է, որ հանդիպմանը քննարկվել են՝ առևտրի և ներդրումների խթանման, գործարար միջավայրի համար ապահովագրական գործիքների տրամադրման, ինչպես նաև համատեղ նախագծերի իրականացման հարցեր։

06 Сентября 2023 - 15:06
Министр экономики Микаил Джаббаров встретился с главным исполнительным директором Исламской корпорации по страхованию инвестиций и экспортных кредитов (ISIEC) Усамой Кайси.
Как сообщает Armenia.Az, об этом Микаил Джаббаров написал на своей странице в соцсети X.
«Мы обсудили с Усамой Кайси, генеральным директором Исламской корпорации по страхованию инвестиций и экспортных кредитов (ISIEC), вопросы, которые стоят на повестке дня в рамках членства нашей страны в ISIEC и двустороннего сотрудничества», - говорится в публикации.
Он отметил, что на встрече обсуждались стимулирование торговли и инвестиций, предоставление страховых инструментов для бизнес-среды, а также реализация совместных проектов.