24 Մայիսի 2023 - 10:15
Ադրբեջանի առողջապահության նախարար Թեյմուր Մուսաևը ելույթ է ունեցել՝ Առողջապահության համաշխարհային ասամբլեայի լիագումար նիստում։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ԱՀ առողջապահության նախարարության մամուլի ծառայությունից, Թ.Մուսաևը, ողջունելով միջոցառման մասնակիցներին, շնորհավորել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ղեկավարությանը և աշխատակազմին՝ Կազմակերպության հիմնադրման 75-ամյակի կապակցությամբ։
Իր ելույթում նախարարն ընդգծել է՝ մեր ժողովրդի համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիևի՝ որի 100-ամյակը մեր երկիրն այս տարի նշում է, .բացառիկ դերը՝ Ադրբեջանի ժամանակակից առողջապահական համակարգի զարգացման և ձեռքբերումների գործում, ինչպես նաև հանրապետության ակտիվ մասնակցությունը Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության աշխատանքներին։
Նախարար Թեյմուր Մուսաևը նշել է, որ վերջին ժամանկներում առողջապահական համակարգերի և համաշխարհային տնտեսության աստիճանական անցում է տեղի ունեցել COVID-19 համավարակի շրջանից հետքովիդյան շրջան։

• Теймур Мусаев: Мир постепенно переходит в постковидный период
Министр здравоохранения Азербайджана Теймур Мусаев выступил на пленарном заседании сессии Всемирной ассамблеи здравоохранения.
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе Минздрава АР, Т. Мусаев, поприветствовав участников мероприятия, поздравил руководство и коллектив Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) по случаю 75-летия создания Организации.
В своем выступлении министр подчеркнул исключительную роль в развитии и достижениях современной системы здравоохранения Азербайджана, а также активное участие республики в работе Всемирной организации здравоохранения общенационального лидера нашего народа Гейдара Алиева, 100-летний юбилей которого отмечает наша страна в этом году.
Министр Теймур Мусаев отметил, что в последнее время происходит постепенный переход систем здравоохранения и мировой экономики из режима пандемии COVID-19 в постковидный.