• ԱՀ ԱԳՆ ղեկավար. Դեսպանություն բացելու որոշումը կարևոր քայլ է Ադրբեջանի և Իսրայելի միջև համագործակցության զարգացման գործում
29 Մարտի 2023 - 12:46
Իսրայելում Ադրբեջանի դեսպանատուն բացելու որոշումը կարևոր քայլ էր երկկողմ համագործակցության ամրապնդման համար։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին այսօր հայտարարել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը՝ Իսրայելի իր գործընկեր Էլի Քոհենի հետ հանդիպման արդյունքների վերաբերյալ։
Հիշեցնենք, որ այսօր Իսրայելի մայրաքաղաք Թել Ավիվում բացվել է Ադրբեջանի դեսպանատունը։
Դեսպանատան բացման արարողությանը մասնակցել են՝ Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը, Միլլի Մեջլիսի միջազգային հարաբերությունների և միջխորհրդարանական կապերի հանձնաժողովի նախագահ Սամեդ Սեիդովը, մի շարք ադրբեջանցի պատգամավորներ, ինչպես նաև «Ադրբեջան-Իսրայել» միջխորհրդարանական խմբի ղեկավար Անատոլի Ռաֆայիլովը։ ։

• Глава МИД АР: Решение об открытии посольства - важный шаг в развитии сотрудничества Азербайджана и Израиля
29 Марта 2023 - 12:08
Решение об открытии посольства Азербайджана в Израиле стало важным шагом в укреплении двустороннего сотрудничества.
Как сообщает Armenia.Az, об этом министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов заявил сегодня по итогам встречи с израильским коллегой Эли Коэном.
Напомним, что сегодня в столице Израиля Тель-Авиве открывается посольство Азербайджана.
На церемонии открытия посольства участвуют министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов, председатель комитета Милли Меджлиса по международным отношениям и межпарламентским связям Самед Сеидов, ряд азербайджанских депутатов, а также глава межпарламентской группы «Азербайджан-Израиль» Анатолий Рафаилов.