• Խալաֆ Խալաֆով. Հայաստանում իշխող վարչակարգը դեռ չի գիտակցում խաղաղ գործընթացի էությունը
Օկուպացիայի ժամանակ Հայաստանի կողմից Ադրբեջանի տարածքներում տեղադրված ականների քանակով՝ այսօր մեր երկիրն աշխարհի ականներով ամենաաղտոտված երկրներից մեկն է։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին Բաքվում՝ Հունաստանի ազգային օրվան նվիրված միջոցառմանը իր ելույթի ժամանակ հայտարարել է Ադրբեջանի փոխարտգործնախարար Խալաֆ Խալաֆովը։
«Ցավոք, այսօր Հայաստանում իշխող վարչակարգը չի գիտակցում խաղաղ գործընթացի էությունն ու պատմական նշանակությունը, ապրում է ռևանշիստական զգացմունքներով և չի կարող հետևություններ անել իրողություններից»,- ասել է նա։

29 Марта 2023 - 09:10
По количеству мин, установленных Арменией на территории Азербайджана в период оккупации, сегодня наша страна является одной из самых загрязненных минами стран в мире.
Как сообщает Armenia.Az, об этом заявил заместитель министра иностранных дел Азербайджана Халаф Халафов во время выступления на мероприятии, посвященном Национальному дню Греции в Баку.
«К сожалению, правящий режим в Армении и сегодня не осознает сущность и историческую значимость мирного процесса, живет реваншистскими чувствами, не может делать выводы из реалий», - сказал он.