• Բրիտանացի մասնագետները դասընթաց են անցկացնում Ադրբեջանի Զինված ուժերի սպաների համար
Ականազերծման ոլորտի բրիտանացի փորձագետները երկշաբաթյա դասընթաց են անցկացնում Ադրբեջանի Զինված ուժերի սպաների համար։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդվում է Ադրբեջանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատան Twitter-ի էջում։
«Ադրբեջանի Զինված ուժերի սպաները երկշաբաթյա վերապատրաստման դասընթաց են սկսում, որն անցկացնում են ականազերծման ոլորտի բրիտանացի փորձագետները։ Միացյալ Թագավորության պաշտպանության նախարարության կողմից ֆինանսավորվող ծրագրի շրջանակներում սպաները կանցնեն տեսական և գործնական պատրաստություն պայթուցիկ վտանգի հետ կապված բազմաթիվ ոլորտներում», - ասված է գրառման մեջ:

26 Января 2023 - 09:58
Британские эксперты в области разминирования проводят двухнедельный тренинг для офицеров Вооруженных сил Азербайджана.
Как передает Armenia.Az, об этом сообщается на странице посольства Великобритании в Азербайджане в Twitter.
«Офицеры Вооруженных сил Азербайджана начинают двухнедельное обучение, проводимое британскими экспертами в области разминирования. В рамках финансируемой министерством обороны Великобритании программы офицеры пройдут теоретическую и практическую подготовку во многих областях, связанных с информированием о взрывоопасности», - говорится в публикации.