22 Նոյեմբերի 2022 - 17:25
Ադրբեջանական բանակի ինժեներասակրավորային ստորաբաժանումների կողմից իրականացված ականազերծման գործընթացում նոյեմբերի 21-ին Սարըբաբա բարձունքի հյուսիսային ուղղությամբ հայտնաբերվել է ականապատ դաշտ, որտեղ հայկական ապօրինի զինված խմբավորումների կողմից տեղադրվել են հակահետևակային ականներ:
Այս մասին հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի ՊՆ-ին։
Տարածքում իրականացված ականազերծման աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել և վնասազերծվել է 2021 թվականին Հայաստանում արտադրված ПМН-э տիպի 350 հակահետևակային ական։
«Ադրբեջանական բանակի ինժեներասակրավորային ստորաբաժանումները շարունակում են մեր տարածքների ականազերծման աշխատանքները»,- ասվում է ՊՆ հաղորդագրության մեջ։

22 Ноября 2022 - 16:41
В ходе процесса разминирования, проведенного инженерно-укрепительными подразделениями азербайджанской армии, 21 ноября в северном направлении высоты Сарыбаба было обнаружено минное поле с заложенными незаконными армянскими вооруженными формированиями противопехотными минами.
Об этом сообщает Armenia.Az со ссылкой на Минобороны Азербайджана.
В результате проведенных на территории мероприятий по разминированию было обнаружено и обезврежено 350 противопехотных мин типа ПМН-э произведенных в Армении в 2021 году.
«Инженерно-фортификационные подразделения азербайджанской армии продолжают мероприятия по разминированию наших территорий», - говорится в сообщении Минобороны.