11 Նոյեմբերի 2022 - 14:00
Հայ մարզիկ Արմեն Ղուշչյանը հրաժարվել է մենամարտել ադրբեջանցի մրցակցի հետ՝ Լեհաստանի Կելցե քաղաքում ընթացող բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարում։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են բռնցքամարտի ֆեդերացիայում, այս պատճառով Ադրբեջանի ներկայացուցիչ Մասուդ Յուսիֆզադեն (51 կգ) ինքնաբերաբար դուրս է եկել կիսաեզրափակիչ։
Եզրափակչի ճանապարհին Յուսիֆզադեն կհանդիպի հունգարացի Իշտվան Հերցենի հետ։ Մենամարտը կկայանա նոյեմբերի 12-ին։
16 երկրների մասնակցությամբ մրցումային երկրորդ օրը պայքարին միացել են Ադրբեջանի հավաքականի ևս 2 անդամներ։
Ազգային հավաքականի հաջող շարքը շարունակել է Ումիդ Ռուստամովը (57 կգ): Փորձառու բռնցքամարտիկը 1/4 եզրափակչում հանդիպել է Տիրզոման Էյսեբիի (Ռումինիա) հետ և հաղթանակով ավարտել հանդիպումը։ Նոյեմբերի 12-ին նա կիսաեզրափակչում կհանդիպի Շոն Պերսելի հետ։
Միրշարիֆ Քյազըմզադեն (75 կգ) հանդիպել է Լեհաստանի ներկայացուցիչ Բարտոշ Գոլեբիևսկու հետ: Մրցակիցը հաղթել է և Քյազըմզադեին դուրս է թողել հետագա պայքարից։

• Армянский боксер не вышел на бой с представителем Азербайджана
Армянский спортсмен Армен Гущян отказался выходить на бой с азербайджанским соперником на международном турнире по боксу в польском городе Кельце.
Как сообщили Armenia.Az в Федерации бокса, по этой причине представитель Азербайджана Масуд Юсифзаде (51 кг) автоматически вышел в полуфинал.
На пути к финалу Юсифзаде встретится с венгром Иштваном Герценом. Бой состоится 12 ноября.
Во второй день соревнований с участием 16 стран к борьбе присоединились еще 2 члена сборной Азербайджана.
Успешную серию сборной продолжил Умид Рустамов (57 кг). Опытный боксер в 1/4 финала встретился с Тирзоманом Эйсебю (Румыния) и завершил встречу победой. 12 ноября в полуфинале он сразится с Шоном Перселлом.
Миршариф Казымзаде (75 кг) встретился с Бартошем Голебьевским (Польша). Соперник одержал победу и отстранил Казымзаде от дальнейшей борьбы.