30 Սեպտեմբերի 2022 - 16:59
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ վկայակոչելով Բուլղարիայի հեռագրական գործակալությանը (ԲՀԳ), այս մասին հայտարարել է Բուլղարիայի նախագահ Ռումեն Ռադևը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպմանը։
Բուլղարիայի նախագահի խոսքով, վերջին տարիներին Ադրբեջանի հետ բարձր և ամենաբարձր մակարդակով ակտիվ երկխոսությունը նպաստել է երկու երկրների միջև հարաբերությունների զարգացմանը մինչև ռազմավարական գործընկերության մակարդակ։
«Ուրախ եմ, որ մենք կիսում ենք մեր տեսակետները մի շարք ոլորտներում մեր արդյունավետ համագործակցության զարգացման շարունակման հարցում», - ասել է Ռ. Ռադևը:

30 Сентября 2022 - 14:59
Как передает Armenia.Az со ссылкой на Болгарское телеграфное агентство (БТА), об этом президент Болгарии Румен Радев заявил на встрече с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
По словам президента Болгарии, активный диалог с Азербайджаном на высоком и высшем уровне в последние годы способствовал развитию отношений двух стран до уровня стратегического партнерства.
«Я рад, что мы разделяем наши взгляды на продолжение развития нашего плодотворного сотрудничества по ряду областей», - сказал Р. Радев.