21 0Հոկտեմբերի 2025 - 14:37
Ղազախստանի նախագահ Կասըմ-Ժոմարտ Տոկաևը նշել է Իլհամ Ալիևի ներդրումը՝ երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ ելույթ ունենալով Ադրբեջան-Ղազախստան Միջպետական բարձրագույն խորհրդի երկրորդ նիստում՝ Ղազախստանի առաջնորդը ընդգծել է. «Հարգելի Իլհամ Հեյդար օղլու, ղազախա-ադրբեջանական հարաբերությունների ներկայիս բարձր մակարդակը ձեռք է բերվել, առաջին հերթին, Ձեր անձնական ներդրման շնորհիվ։ Ես բարձր եմ գնահատում Ձեր մշտական աջակցությունն ու ուշադրությունը այս հարցի նկատմամբ»։
Կասըմ-Ժոմարտ Տոկաևը նաև նշել է, որ ժամանակակից Ադրբեջանի բոլոր ակնառու նվաճումները անբաժանելիորեն կապված են՝ նախագահ Իլհամ Ալիևի ստեղծագործական և ուժեղ ղեկավարության հետ։

21 Октября 2025 - 12:48
Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев отметил вклад Ильхама Алиева в развитие двусторонних отношений.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, выступая на втором заседании Высшего межгосударственного совета Азербайджан-Казахстан, казахстанский лидер подчеркнул: «Уважаемый Ильхам Гейдар оглу, текущий высокий уровень казахско-азербайджанских отношений был достигнут, прежде всего, благодаря Вашему личному вкладу. Глубоко и высоко ценю Вашу неизменную поддержку и внимание к этому вопросу».
Касым-Жомарт Токаев также отметил, что все выдающиеся достижения современного Азербайджана неразрывно связаны с созидательным, сильным лидерством президента Ильхама Алиева.