09 Սեպտեմբերի 2025 - 12:56
Չինաստանի Իու քաղաքից՝ Ադրբեջան Տրանսկասպիական միջազգային տրանսպորտային երթուղով (TITR, Միջին միջանցք) մեկնող գնացքը ժամանել է Բաքու։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, «Ադրբեջանական երկաթուղիներ» ՓԲԸ–ի պաշտոնատար անձանց մասնակցությամբ միջոցառման շրջանակներում տեղի է ունեցել՝ Չինաստան (Չժեցզյան) - Եվրոպական երկաթուղային էքսպրես երթուղով՝ TITR-ի միջոցով երթևեկող 237-րդ բլոկային գնացքի հանդիպումը:
TITR-ի միջոցով Իու-Բաքու գնացքով Ադրբեջան մատակարարված կոնտեյներային բեռը հետագայում կուղարկվի Թուրքիայի և Եվրոպայի շուկաներ։

• Средний коридор: поезд из китайского города Иу прибыл в Баку
Поезд, отправившийся из китайского города Иу в Азербайджан по Транскаспийскому международному транспортному маршруту (ТМТМ, Средний коридор), прибыл в Баку.
Как сообщает Report, встреча 237-го блок-поезда, курсирующего по маршруту Китай (Чжэцзян) – Европейский железнодорожный экспресс через ТМТМ, прошла в рамках мероприятия с участием официальных лиц ЗАО «Азербайджанские железные дороги» (АЖД).
Контейнерные грузы, доставленные в Азербайджан поездом Иу – Баку по ТМТМ, будут далее отправлены на рынки Турции и Европы.