18 Հուլիս 2025 - 17:29
Հուլիսի 18-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը ծանոթացել է՝ Խոջալուի շրջանի Թեզեբինա գյուղի մասնավոր տների և ենթակառուցվածքների վերականգնման աշխատանքների ընթացքին։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ պետության ղեկավարը նախ այցելել է գյուղ տեղափոխված Մուհամմեդ Ֆարաջովի տուն։
Խանքենդի քաղաքում, Աղդերեի և Խոջալուի շրջաններում նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Էլչին Յուսուբովը պետության ղեկավարին տեղեկացրել է՝ կատարված և կատարվելիք աշխատանքների մասին։
Հաղորդվել է, որ մինչև 2025 թվականի վերջը գյուղում պատրաստ կլինի ընդհանուր առմամբ 197 մասնավոր տուն։ Իսկ հաջորդ տարի կավարտվի ևս 159 մասնավոր տան վերանորոգումն ու շինարարությունը։ 2025 թվականի հուլիսի 14-ին 28 ընտանիք՝ 125 մարդ, վերադարձել է գյուղ մշտական բնակության։

18 Июля 2025 - 17:29
18 июля президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев ознакомился с ходом работ по восстановлению частных домов и инфраструктуры в селе Тезебина Ходжалинского района.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, глава государства сначала посетил дом переехавшего в село Мухаммеда Фараджева.
Специальный представитель президента в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах Эльчин Юсубов проинформировал главу государства о проделанной и предстоящей работе.
Было сообщено, что к концу 2025 года в селе будет готово в общей сложности 197 частных домов. А в следующем году будут завершены ремонт и строительство еще 159 частных домов. 14 июля 2025 года в село вернулись на постоянное жительство 28 семей - 125 человек.