• Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն շնորհավորել է Թուրքիային՝ Ժողովրդավարության և ազգային միասնության օրվա կապակցությամբ
15 Հուլիս 2025 - 13:10
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը կիսվել է հրապարակմամբ՝ Թուրքիայում այսօր նշվող Ժողովրդավարության և ազգային միասնության օրվա կապակցությամբ:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, գերատեսչության X սոցիալական ցանցում հրապարակման մեջ ասվում է. «2016 թվականի հուլիսի 15-ը փառահեղ ամսաթիվ է, երբ եղբայրական թուրք ժողովուրդը վճռականորեն ոտքի կանգնեց՝ պաշտպանելու իր պետականությունը: Մենք խորին երախտագիտությամբ հարգում ենք՝ պետական հեղաշրջման փորձը կանխելու ժամանակ զոհվածների հիշատակը: Հերոսական թուրք ժողովրդի միասնության և կամքի շնորհիվ գրված էպոսը ներդրում է՝ խաղաղության, կայունության և ընդհանուր արժեքների պաշտպանության գործում»:

• МИД Азербайджана поздравил Турцию
Министерство иностранных дел Азербайджана поделилось публикацией по случаю Дня демократии и национального единства, отмечаемого сегодня в Турции.
Как сообщает Armenia.Az, в публикации ведомства в соцсети Х говорится: «15 июля 2016 года — славная дата, когда братский турецкий народ решительно встал на защиту своей государственности. С глубоким уважением чтим память погибших во время предотвращения попытки государственного переворота. Эпос, написанный благодаря единству и воле героического турецкого народа, является вкладом в мир, стабильность и защиту общих ценностей».