15 Հուլիս 2025 - 09:27
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղության համաձայնագրի հնարավորինս շուտ ստորագրումը՝ կարող է նոր էջ բացել տարածաշրջանի բոլոր երկրների համար։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, նա այս մասին գրել է X սոցիալական ցանցի իր էջում՝ Փարիզում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո։
Մակրոնը նշել է, որ հանդիպման ընթացքում հաստատել է Ֆրանսիայի աջակցությունը Հայաստանի ջանքերին՝ Ադրբեջանի հետ խաղաղության հասնելու համար։
«Հնարավորինս կարճ ժամանակահատվածում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի ստորագրումը նոր էջ կբացի տարածաշրջանի և դրանից դուրս գտնվող բոլոր երկրների ու ժողովուրդների համար», - ասվում է հրապարակման մեջ։

15 Июля 2025 - 09:27
Президент Франции Эмманюэль Макрон заявил, что скорейшее подписание мирного соглашения между Баку и Ереваном может открыть новую страницу для всех стран региона.
Как передает Armenia.Az, об этом он написал в своем аккаунте в соцсети X по итогам встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном в Париже.
Макрон отметил, что в ходе встречи он подтвердил поддержку Франции усилиям Армении по достижению мира с Азербайджаном.
«Подписание в кратчайшие сроки мирного договора между Арменией и Азербайджаном позволило бы открыть новую страницу для всех стран, народов региона и за его пределами», - говорится в публикации.