09 Հուլիս 2025 - 09:27
Հուլիսի 8-ին Ադրբեջանի Հանրապետության վարչապետ Ալի Ասադովը հանդիպել է՝ պաշտոնական այցով մեր երկրում գտնվող, Պակիստանի Ազգային ժողովի նախագահ Սարդար Այազ Սադիքի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Ինչպես AZERTAC-ին հայտնել են Նախարարների կաբինետոից, հանդիպմանը ընդգծվել է՝ Ադրբեջանի և Պակիստանի միջև փոխադարձ վստահության և աջակցության վրա հիմնված եղբայրական հարաբերությունների զարգացման դինամիկան:
Գոհունակություն է հայտնվել երկու երկրների միջև քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակից։
Նշվել է միջխորհրդարանական համագործակցության նշանակությունը, ընդգծվել է, որ Ադրբեջանի և Պակիստանի օրենսդիր մարմինների միջև հաստատված փոխշահավետ կապերը դրական ավանդ են ներդնում՝ միջպետական հարաբերությունների համապարփակ զարգացման գործում։

• Али Асадов встретился с Сардаром Аязом Садиком
8 июля премьер-министр Азербайджанской Республики Али Асадов провел встречу с делегацией во главе с председателем Национальной ассамблеи Пакистана Сардаром Аязом Садиком, находящейся с официальным визитом в нашей стране.
Как сообщили АЗЕРТАДЖ в Кабинете Министров, на встрече была подчеркнута динамика развития братских отношений между Азербайджаном и Пакистаном, основанных на взаимном доверии и поддержке.
Было выражено удовлетворение высоким уровнем политического диалога между двумя странами.
Отмечено значение межпарламентского сотрудничества, подчеркнуто, что взаимовыгодные связи, установленные между законодательными органами Азербайджана и Пакистана, вносят положительный вклад во всестороннее развитие межгосударственных отношений.