04 Հուլիս 2025 - 10:31
Հուլիսի 3-ին Ադրբեջանի, Ուզբեկստանի, Ղրղզստանի և Հյուսիսային Կիպրոսի Թուրքական Հանրապետության նախագահներ՝ Իլհամ Ալիևը, Շավքաթ Միրզիյոևը, Սադըր Ժապարովը, Էրսին Թաթարը և Խանքենդիում կայանալիք Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության 17-րդ գագաթնաժողովի մասնակիցները, Աղդամի «Իմարեթ» պատմաճարտարապետական թանգարանային համալիրում դիտել են «Զաֆար» ղարաբաղյան նժույգների շոուն:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին տեղեկատվությունը տեղադրված է Ադրբեջանի Հանրապետության ղեկավարի պաշտոնական կայքում։
Զինվորական նվագախմբի կատարմամբ ազգային երաժշտությունը, «Սարհադչի» պարային անսամբլի կողմից ներկայացված պարերը և Պետական սահմանապահ ծառայության հեծելազորայինների ջոկատի կողմից ցուցադրված խիզախության և քաջության օրինակները մեծ հետաքրքրությամբ են ընդունվել։ Մեր հեծյալները ցուցադրել են բարձր պրոֆեսիոնալիզմ շոուի ժամանակ։

• Участники 17-го саммита ОЭС на шоу карабахских скакунов «Зафар»
3 июля президенты Азербайджана, Узбекистана, Кыргызстана и Турецкой Республики Северного Кипра — Ильхам Алиев, Шавкат Мирзиёев, Садыр Жапаров, Эрсин Татар и участники 17-го саммита Организации экономического сотрудничества, который пройдет в Ханкенди, посмотрели шоу карабахских скакунов «Зафар» в историко-архитектурном музейном комплексе «Имарет» в Агдаме.
Национальная музыка в исполнении военного оркестра, танцы, представленные танцевальным ансамблем «Серхедчи», и примеры храбрости и отваги, продемонстрированные отрядом кавалеристов Государственной пограничной службы, были встречены с большим интересом. Наши наездники показали высокий профессионализм во время шоу.