• Ի.Ալիևը նշել է եղբայրական երկրների օգնությունը Ղարաբաղի վերականգնման գործում
Այսօր, երբ վերականգնվում են Ղարաբաղը և Արևելյան Զանգեզուրը, կառուցվում են ենթակառուցվածքային օբյեկտներ, տներ, հասարակական շենքեր, առաջին հերթին, յուրաքանչյուր նախագծում մենք նախատեսում՝ ենք դպրոց, մանկապարտեզ, մսուր և բժշկական կետեր: Առանց դրա նորմալ կյանք չի կարող լինել։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն ասել է՝ Աղդամի շրջանի Խըդըրլը գյուղի 1-ին փուլի բացման ժամանակ բնակիչների հետ հանդիպմանը։
«Իհարկե, այն ժամանակ, երբ մենք պետք է իրականացնենք «Մեծ վերադարձ» ծրագիրը, որը հաջողությամբ իրագործվում է, եղբայրական երկրների օգնությունը հատկապես արժեքավոր է: Սա օգնություն է, որը եկել է ղրղզ ժողովրդի սրտից, հոգուց», - նշել է պետության ղեկավարը։

04 Июля 2025 - 09:21
Сегодня, когда Карабах и Восточный Зангезур возрождаются, строятся инфраструктурные объекты, дома, общественные здания, в первую очередь, при каждом проекте мы планируем школу, детский сад, ясли и медицинские пункты. Без этого жизни нормальной не может быть.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Азербайджана Ильхам Алиев на встрече с жителями на открытии 1-го этапа села Хыдырлы Агдамского района.
«Конечно, в то время, когда нам предстоит осуществить программу «Великое возвращение», которая успешно реализуется, помощь братских стран особенно ценна. Это помощь, которая шла от души, от сердца кыргызского народа», - отметил глава государства.