03 Հուլիս 2025 - 16:36
Հուլիսի 3-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը մասնակցել է՝ «Խանքենդի» հյուրանոցային համալիրի մաս կազմող «Խանքենդի» բիզնես կենտրոնի բացմանը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին տեղեկատվությունը տեղադրվել է պետության ղեկավարի պաշտոնական կայքում։ Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի գործերի կառավարիչ Ռամին Գուլուզադեն պետության ղեկավարին տեղեկացրել է՝ կենտրոնում ստեղծված պայմանների մասին:
Նշվել է, որ «Խանքենդի» չորսհարկանի բիզնես կենտրոնի ընդհանուր մակերեսը կազմում է ավելի քան 4500 քառակուսի մետր։ Կան 24 գրասենյակային տարածք և 6 խորհրդակցական սենյակ։ Բացի այդ, Կենտրոնում կգործեն 120 տեղանոց Zefir Cafe & Terrace ռեստորանը, ինչպես նաև գրենական պիտույքների և տպագրական խանութներ, քիմմաքրում և լվացքատուն։
Այս կենտրոնը, որը ստեղծվում է օկուպացիայից ազատագրված տարածքների վերականգնման գործընթացի շրջանակներում, կհամապատասխանի ֆունկցիոնալ կառավարման սկզբունքներին և սպասարկման բարձր չափանիշներին։ «Խանքենդի» բիզնես կենտրոնը կառաջարկի ժամանակակից և հարմարավետ բիզնես միջավայր ռեզիդենտ ընկերությունների համար։ Նախատեսված լինելով տարբեր բիզնես կազմակերպությունների և կորպորատիվ կառուցվածքների համար՝ կենտրոնը կնպաստի նաև զբաղվածության բարձրացմանը։ Սկզբնական փուլում բիզնես կենտրոնում կաշխատի 20 մարդ, որոնցից 12-ը Խանքենդի, Խոջալու, Շուշա քաղաքների և օկուպացիայից ազատագրված այլ տարածքների բնակիչներ են, իսկ մեկը՝ Հայրենական պատերազմի վետերան։

03 Июля 2025 - 15:36
3 июля президент Азербайджана Ильхам Алиев принял участие в открытии бизнес-центра «Ханкенди», относящегося к гостиничному комплексу «Ханкенди».
Как сообщает Armenia.Az, информация об этом размещена на официальном сайте главы государства. Управляющий делами президента Азербайджанской Республики Рамин Гулузаде проинформировал главу государства об условиях, созданных в центре.
Было отмечено, что площадь четырехэтажного бизнес-центра «Ханкенди» составляет в целом свыше 4500 квадратных метров. Здесь имеются 24 офисных помещения, 6 комнат для проведения заседаний. Кроме того, в Центре будут функционировать ресторан Zefir Cafe & Terrace на 120 мест, а также магазины канцелярских товаров и полиграфической продукции, химчистка и прачечная.
Этот центр, создаваемый в рамках процесса восстановления освобожденных от оккупации территорий, будет отвечать принципам функционального управления и высоким критериям обслуживания. Бизнес-центр «Ханкенди» предложит современную и комфортную деловую среду для компаний-резидентов. Предназначенный для различных субъектов предпринимательства и корпоративных структур, этот центр также будет способствовать повышению занятости. На начальном этапе в бизнес-центре будут работать 20 человек, 12 из которых являются жителями городов Ханкенди, Ходжалы, Шуша и других освобожденных от оккупации территорий, а один – ветераном Отечественной войны.