• Ադրբեջանն ու ՆԱՏՕ-ն ամրապնդում են ռազմական կրթությունը
ՆԱՏՕ-ի «Ռազմական կրթության զարգացման ծրագրի ընդլայնման» (DEEP) շրջանակներում՝ Պաշտպանության նախարարության Ազգային պաշտպանության համալսարանում թրենինգներ են կազմակերպվել։
Այս մասին Armenia.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի Պաշտպանության նախարարությունում։
Դաշինքի պատվիրակության հետ հանդիպման ընթացքում տեղի է ունեցել մտքերի մանրամասն փոխանակում՝ ռազմական կրթության ոլորտում համագործակցության զարգացման հեռանկարների շուրջ։ Նշվել է, որ ՆԱՏՕ-ի հետ համագործակցության շրջանակներում կազմակերպվող հանդիպումները արդյունավետ են երկու կողմերի համար։
Այնուհետև, մեր ռազմական կրթության մասնագետների մասնակցությամբ, անցկացվել են թրենինգներ՝ «Կրթության մեջ որակի վերահսկման մեխանիզմի մշակում և իրագործում» թեմայով։

• Азербайджан и НАТО укрепляют военное образование
В рамках «Программы расширения военного образования» (DEEP) НАТО в Национальном университете обороны Министерства обороны были организованы тренинги.
В ходе встречи с делегацией альянса состоялся обстоятельный обмен мнениями о перспективах развития сотрудничества в области военного образования. Было отмечено, что встречи, организованные в рамках сотрудничества с НАТО, эффективны для обеих сторон.
Затем с участием наших специалистов по военному образованию были проведены тренинги на тему «Разработка и реализация механизма контроля за качеством в образовании».