• Զեյնաբ Աբբասովա. Ես ուզում եմ մնալ Աղդամում և աշխատել որպես բժիշկ
Ուզում եմ շարունակել միջնակարգ կրթությունս և ստանալ բարձրագույն կրթություն ազատագրված տարածքներում, պլանավորում եմ մնալ Աղդամում և աշխատել որպես բժիշկ։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին ասել է 13-ամյա նախկին ներքին տեղահանված Զեյնաբ Աբբասովան Աղդամի շրջանի Քենգերլի գյուղ վերադառնալու նախօրեին։
Նա հպարտությամբ նշել է, որ ադրբեջանական դրոշն այժմ ծածանվում է օկուպացիայից ազատագրված բոլոր հողերում։
«Շատ ուրախ եմ ընտանիքիս հետ տուն վերադառնալու համար։ Շնորհակալություն եմ հայտնում մեր բանակին, որը Գերագույն գլխավոր հրամանատար, նախագահ Իլհամ Ալիևի ղեկավարությամբ ազատագրեց մեր հողերը օկուպացիայից։ Թող Ալլահը լուսավորի նահատակների հոգիները և առողջություն պարգևի վիրավորներին», - ասել է Աբբասովան։

• Зейнаб Аббасова: Хочу остаться в Агдаме и работать врачом
Хочу продолжить среднее образование и получить высшее на освобожденных территориях, планирую остаться в Агдаме и работать врачом.
Как сообщает Report, об этом сказала 13-летняя бывшая вынужденная переселенка Зейнаб Аббасова в преддверии возвращения в село Кенгерли Агдамского района.
Она с гордостью отметила, что теперь азербайджанский флаг развевается на всех освобожденных от оккупации землях.
«Я очень счастлива, что возвращаюсь домой вместе с семьей. Благодарю нашу армию, которая под руководством Верховного Главнокомандующего, президента Ильхама Алиева освободила наши земли от оккупации. Да упокоит Аллах души шехидов и ниспошлет здоровья ветеранам», — добавила З. Аббасова.