30 Ապրիլի 2025 - 14:37
Ադրբեջանի վարչապետ Ալի Ասադովը կարգադրություն է ստորագրել՝ 2025 թվականի մարտի 19-ի «Ադրբեջանի Հանրապետությունում արհեստական ինտելեկտի (ԱԻ) 2025-2028 թվականների ռազմավարությունը հաստատելու մասին» նախագահի 2025 թվականի հրամանագրի իրագործումն ապահովելու համար։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, կարգադրության կատարման վերահսկողությունը դրվել է՝ Նախարարների կաբինետի գրասենյակի ղեկավարի և գրասենյակի տրանսպորտի, կապի և նորարարությունների վարչության վրա։
Որոշումն ուժի մեջ է մտնում ստորագրման օրվանից։
Կարգադրությունը պարունակում է հրահանգներ տարբեր պետական մարմինների, այդ թվում՝ Տնտեսական բարեփոխումների և հաղորդակցության վերլուծության կենտրոնի, Ֆինանսների նախարարության և տնտեսության նախարարության համար։

30 Апреля 2025 - 12:37
Премьер-министр Азербайджана Али Асадов подписал распоряжение об обеспечении реализации указа президента от 19 марта 2025 года «Об утверждении Стратегии искусственного интеллекта (ИИ) в Азербайджанской Республике на 2025–2028 годы».
Как сообщает Armenia.Az, контроль за выполнением распоряжения возложен на руководителя Аппарата Кабинета Министров и Департамент транспорта, связи и инноваций Аппарата.
Решение вступает в силу со дня его подписания.
В распоряжении указаны поручения для различных государственных структур, в том числе Центра анализа экономических реформ и коммуникаций, Министерству финансов, министерству экономики.