• Նամազով. Ֆրանսիան կարող է Հայաստանին մղել Ադրբեջանի դեմ ռազմական սադրանքի
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին Միլլի Մեջլիսում հանրային քննարկումների ժամանակ հայտարարել է Արտաքին միջամտության և հիբրիդային սպառնալիքների հակազդման ժամանակավոր խորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ Ռամիդ Նամազովը։
Նրա խոսքով, տարածաշրջանում Ֆրանսիայի գործողությունները ցույց են տալիս, որ Հարավային Կովկասում հակամարտության նոր օջախների ստեղծումը կարող է զարգանալ երկու սցենարով.
«Առաջին սցենարն այն է, որ Հայաստանը Ֆրանսիայի աջակցությամբ ռազմական սադրանքի է դիմում Ադրբեջանի դեմ, որը նոր պատերազմ է հրահրում տարածաշրջանում, երկրորդ սցենարը Հայաստանի ներգրավումն է այն գործողություններին, որոնք Արևմուտքը կանցկացնի հարևան երկրներից մեկի, օրինակ՝ Իրանի դեմ»։

24 Апреля 2025 - 14:47
Как сообщает Report, об этом сказал председатель Временной парламентской комиссии по противодействию внешнему вмешательству и гибридным угрозам Рамид Намазов на общественных обсуждениях в Милли Меджлисе.
По его словам, действия Франции в регионе показывают, что создание новых очагов конфликтов на Южном Кавказе может развиваться по двум сценариям:
«Первый сценарий — Армения при поддержке Франции прибегает к военной провокации против Азербайджана, что разжигает в регионе новую войну. Второй сценарий заключается в вовлечении Армении в операции, которые Запад будет проводить против одного из соседних государств, например, Ирана».