• Բոչորիշվիլի. Վրաստանը պատրաստ է նպաստել Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղության հաստատմանը
Վրաստանը ողջունում է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության համաձայնագրի տեքստի համաձայնեցումը և պատրաստ է իր ավանդը ներդնել տարածաշրջանում խաղաղության և համագործակցության ամրապնդման գործում։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին Վրաստանի արտգործնախարար Մակա Բոչորիշվիլին հայտարարել է ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Ֆերիդուն Սինիրլիօղլուի հետ համատեղ ճեպազրույցում։
Նրա խոսքով, Վրաստանն անկեղծորեն ցանկանում է իր ավանդն ունենալ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության հաստատման գործում։
«Ուրախ եմ, որ անցած շաբաթ Թբիլիսիում կայացավ Վրաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի փոխարտգործնախարարների եռակողմ հանդիպումը, և հուսով եմ, որ այս ձևաչափով մենք կկարողանանք համագործակցել հանուն տարածաշրջանի բարգավաճման»,- նշել է նա։

• Бочоришвили: Грузия готова внести свой вклад в установление мира между Баку и Ереваном
Грузия приветствует согласование текста мирного соглашения между Азербайджаном и Арменией и готова внести свой вклад в укрепление мира и сотрудничества в регионе.
Как передает Report, об этом заявила министр иностранных дел Грузии Мака Бочоришвили на совместном брифинге с генсеком ОБСЕ Феридуном Синирлиоглу.
По ее словам, Грузия искренне желает внести свой вклад в мир и стабильность в регионе Южного Кавказа.
«Я рада, что на прошлой неделе в Тбилиси прошла трехсторонняя встреча заместителей министров иностранных дел Грузии, Азербайджана и Армении, и надеюсь, что в этом формате мы сможем сотрудничать ради процветания региона», — отметила она.