• Հրապարակվել է Ադրբեջանի պետական ​​պարտքը
2025 թվականի ապրիլի 1-ի դրությամբ Ադրբեջանի արտաքին պետական պարտքը կազմել է 5,075 միլիոն ԱՄՆ դոլար։ Ընթացիկ տվյալներով, այս ժամանակահատվածում արտաքին պետական պարտքը կազմել է ընթացիկ տարվա կանխատեսված ՀՆԱ-ի 6.6%-ը։
Ինչպես հաղորդում է APA-ն՝ հղում անելով Ֆինանսների նախարարությանը, երկրի ներքին պետական պարտքի մակարդակը 2025 թվականի ապրիլի 1-ի դրությամբ՝ կազմել է 18,001.3 միլիոն մանաթ կամ ընթացիկ տարվա համար կանխատեսված ՀՆԱ-ի 13.8%-ը։
Այսպիսով, այս տարվա ապրիլի 1-ի դրությամբ Ադրբեջանի ընդհանուր պետական պարտքը կազմել է 26,628.8 միլիոն մանաթ։

• Обнародован государственный долг Азербайджана
На 1 апреля 2025 года внешний государственный долг Азербайджана составил 5075 млн. долларов США. По оперативным данным, внешний государственный долг за этот период составил 6,6% от прогнозируемого ВВП на текущий год.
Как сообщает АПА со ссылкой на Министерство финансов, уровень внутреннего государственного долга страны на 1 апреля 2025 года составил 18001,3 млн. манатов или 13,8% от прогнозируемого ВВП на текущий год.
Таким образом, на 1 апреля текущего года общий государственный долг Азербайджана составил 26.628,8 млн. манатов.