21 Մարտի 2025 - 09:38
Մարտի 20-ին հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Ուզբեկստանի առաջնորդ Շավքաթ Միրզիյոևի միջև։
Այս մասին հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի ղեկավարի մամուլի ծառայությանը։
Շավքաթ Միրզիյոևը շնորհավորել է նախագահ Իլհամ Ալիևին և եղբայրական ադրբեջանական ժողովրդին Նովրուզի տոնի առթիվ՝ մաղթելով ադրբեջանական ժողովրդին բարգավաճում և երջանկություն։
Շնորհակալություն հայտնելով շնորհավորանքների համար՝ Իլհամ Ալիևը, իր հերթին, Ուզբեկստանի նախագահին և եղբայրական ուզբեկ ժողովրդին է փոխանցել իր շնորհավորանքները Նովրուզի տոնի կապակցությամբ, որը հանդիսանում է մեր ընդհանուր մշակույթի, ազգային և հոգևոր արժեքների, ավանդույթների և սովորույթների մարմնավորում, մաղթել է առատություն և բարգավաճում։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում գոհունակություն է արտահայտվել եղբայրական ժողովուրդների կամքի վրա հիմնված բոլոր ոլորտներում Ադրբեջանի և Ուզբեկստանի միջև ռազմավարական դաշինքի հաջող զարգացման, պետությունների ղեկավարների կողմից տրված հանձնարարականների հետևողական կատարման, ինչպես նաև համագործակցության ամրապնդմանն ուղղված համատեղ նախագծերի իրականացման կապակցությամբ։

21 Марта 2025 - 09:38
Между президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и лидером Узбекистана Шавкатом Мирзиёевым 20 марта состоялся телефонный разговор.
Об этом Armenia.Az сообщает со ссылкой на пресс-службу главы нашего государства.
Шавкат Мирзиёев поздравил Президента Ильхама Алиева и братский азербайджанский народ с праздником Новруз, пожелав нашему народу благополучия и счастья.
Выразив благодарность за поздравления, глава нашего государства, в свою очередь, передал Президенту Узбекистана и братскому узбекскому народу свои поздравления по случаю праздника Новруз, который является олицетворением нашей общей культуры, национально-духовных ценностей, традиций и обычаев, пожелав изобилия и процветания.
В ходе телефонного разговора была выражена удовлетворенность успешным развитием стратегического союзничества между Азербайджаном и Узбекистаном во всех сферах, основанного на воле братских народов, последовательным выполнением поручений, данных главами государств, а также реализацией совместных проектов, направленных на укрепление сотрудничества.