19 Մարտի 2025 - 15:23
Ադրբեջանի տնտեսության նախարար Միքայիլ Ջաբբարովը X սոցիալական ցանցում կիսվել է՝ Ադրբեջանի արդյունաբերական գոտիների մասին հրապարակմամբ։
Այս մասին հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով սոցցանցում նախարարի էջին:
«Արդյունաբերական գոտիները առանցքային դեր են խաղում Ադրբեջանի տնտեսության դիվերսիֆիկացման գործում՝ ներդրումներ ներգրավելով, աշխատատեղեր ստեղծելով, ավելացնելով տեղական արտադրությունն ու արտահանումը և խթանելով նորարարությունը։
2021-2024 թվականներին ձեռնարկատերերը մոտ 748 միլիոն մանաթ են ներդրել արդյունաբերական գոտիներում, որոնք կառավարվում են Ադրբեջանի տնտեսական գոտիների զարգացման գործակալության կողմից՝ ստեղծելով 865 աշխատատեղ։ Այս ընթացքում վաճառքի ընդհանուր ծավալը հասել է 11,68 մլրդ մանաթի, իսկ արտահանումը կազմել է 4,08 մլրդ մանաթ»,- գրել է Ջաբբարովը։

19 Марта 2025 - 14:23
Министр экономики Азербайджана Микаил Джаббаров в социальной сети Х поделился публикацией о промышленных зонах Азербайджана.
Об этом сообщает Armenia.Az со ссылкой на страницу министра в Х.
«Промышленные зоны играют ключевую роль в диверсификации экономики Азербайджана, привлекая инвестиции, создавая рабочие места, увеличивая местное производство и экспорт, а также способствуя инновациям.
В период с 2021 по 2024 год предприниматели инвестировали около 748 млн манатов в промышленные зоны, управляемые Агентством развития экономических зон Азербайджана, что привело к созданию 865 рабочих мест. За этот период общий объём продаж достиг 11,68 млрд манатов, а экспорт составил 4,08 млрд манатов», — написал Джаббаров.