• Ասադովը շնորհավորել է Թուրքիայի դեսպանին՝ Ադրբեջանում դիվանագիտական ​​առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ
18 Մարտի 2025 - 09:15
Ադրբեջանի վարչապետ Ալի Ասադովը հանդիպել է՝ Թուրքիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Բիրոլ Աքգյունի հետ։
Այս մասին Armenia.Az-ին հայտնել են Նախարարների կաբինետի մամուլի ծառայությունից:
Վարչապետ Ա.Ասադովը շնորհավորել է Բ.Ակգունին՝ Ադրբեջանում դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել առաջիկա գործունեության մեջ։
Հանդիպմանը գոհունակությամբ ընդգծվել է, որ ադրբեջանա-թուրքական հարաբերությունները՝ պետությունների ղեկավարների համատեղ ջանքերի շնորհիվ հասել են դաշնակցային և ռազմավարական գործընկերության ամենաբարձր մակարդակին։
Քննարկվել են տարբեր ոլորտներում երկու երկրների միջև փոխշահավետ համագործակցության զարգացման հեռանկարները։

• Асадов поздравил посла Турции с началом его дипмиссии в Азербайджане
Премьер-министр Азербайджана Али Асадов встретился с чрезвычайным и полномочным послом Турции Биролем Акгюном.
Об этом сообщили Armenia.Az в пресс-службе Кабинета министров.
Премьер-министр А.Асадов поздравил Б.Акгюна с началом его дипломатической миссии в Азербайджане и пожелал ему успехов в предстоящей деятельности.
На встрече с удовлетворением было подчеркнуто, что азербайджано-турецкие отношения благодаря совместным усилиям глав государств достигли высочайшего уровня союзничества и стратегического партнерства.
Были обсуждены перспективы развития взаимовыгодного сотрудничества между двумя странами в различных областях.