• Ադրբեջանի կրոնական դավանանքների առաջնորդները շնորհավորել են Թրամփին
Ադրբեջանի կրոնական դավանանքների առաջնորդները ուղերձ են հղել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին՝ շնորհավորելով նրան Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների 47-րդ նախագահի պաշտոնում գործունեության հաջող մեկնարկի կապակցությամբ։
Ինչպես հայտնում է Report-ը, ուղերձում նաև հետագա բարգավաճման և բարեկեցության մաղթանքներ են հայտնվում ամերիկացի ժողովրդին, ով նրան վստահել է այս բարձր պաշտոնը։
«Ադրբեջանը մի երկիր է, որտեղ տարբեր դավանանքների մարդիկ պատմականորեն միասին ապրել են խաղաղության և ներդաշնակության մեջ: Ադրբեջանի կրոնական դավանանքների առաջնորդների անունից խորին երախտագիտությունն ենք հայտնում՝ Միացյալ Նահանգներում ավանդական արժեքների և կրոնական ազատությունների պաշտպանությանն ուղղված Ձեր անսասան հանձնառության համար։ Ձեր անսասան հավատարմությունը կրոնական, ընտանեկան և բարոյական սկզբունքներին լույսի փարոս է միլիոնավոր մարդկանց համար ամբողջ աշխարհում՝ նպաստելով հոգևոր արժեքների և բարոյական ամբողջականության ամրապնդմանը»,- ասված է ուղերձում։

18 Февраля 2025 - 11:09
Религиозные конфессии Азербайджана направили письмо президенту США Дональду Трампу с поздравлениями в связи с успешным началом деятельности в качестве 47-го президента Соединенных Штатов Америки.
Как сообщает Report, в письме также выражены пожелания дальнейшего процветания и благополучия американскому народу, доверившему ему этот высокий пост.
«Азербайджан — это страна, где люди разных вероисповеданий исторически жили вместе в мире и согласии. От лица религиозных конфессий Азербайджана выражаем глубокую признательность за вашу непоколебимую приверженность защите традиционных ценностей и религиозной свободы в Соединенных Штатах. Ваша непоколебимая приверженность религиозным, семейным и моральным принципам является лучом надежды для миллионов людей во всем мире, способствуя укреплению духовных ценностей и моральной целостности», — говорится в письме.