• Ադրբեջանական զինատեսակները ներկայացված են IDEX-2025 ցուցահանդեսում
Ադրբեջանական զինատեսակները ներկայացված են՝ Աբու Դաբիում՝ IDEX-2025 պաշտպանական միջազգային ցուցահանդեսի շրջանակներում։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, Պաշտպանական արդյունաբերության նախարարության ենթակայության տակ գտնվող Azersilakh Defense Industrial Holding ՓԲԸ-ի ցուցափեղկում ներկայացված է մոտ 100 տեսակի զենք, այդ թվում՝ հրետանային զինատեսակներ, ականանետեր, տարբեր տրամաչափի զինամթերք, հրետանային սպառազինություն, օպտիկական նշանոցներ՛ անօդաչու թռչող սարքեր և այլն։
Ադրբեջանը ցուցահանդեսում ներկայացնում է՝ Ադրբեջանի պաշտպանական արդյունաբերության նախարար Վուգար Մուստաֆաևի գլխավորած պատվիրակությունը։
ԱՄԷ կատարած այցի ընթացքում նախարար Վ.Մուստաֆաևը հանդիպումներ կունենա՝ մի շարք երկրների պաշտոնյաների և խոշոր ընկերությունների ղեկավարների հետ։ Նախատեսվում է նաև փաստաթղթեր ստորագրել Azersilah Defense Industrial Holding ՓԲԸ-ի և արտասահմանյան ընկերությունների միջև՝ ռազմատեխնիկական համագործակցության ընդլայնման վերաբերյալ։
Նշենք, որ IDEX-2025 պաշտպանական միջազգային ցուցահանդեսին ակնկալվում է՝ ավելի քան 132 հազար այցելուի մասնակցություն։ Միջոցառումը կշարունակվի մինչև փետրվարի 21-ը։

• Азербайджанское вооружение представлено на выставке IDEX-2025
В Абу-Даби в рамках Международной оборонной выставки IDEX-2025 представлено азербайджанское вооружение.
Как сообщает Armenia.Az, на стенде ЗАО «Оборонно-промышленный холдинг «Азерсилах», находящимся в подчинении Министерства оборонной промышленности, представлено около 100 наименований вооружений, включая стрелковое оружие, минометы, боеприпасы различного калибра, средства ближнего боя, артиллерийское вооружение, оптические прицелы и приборы, беспилотные летательные аппараты и др.
Азербайджан представлен на выставке делегацией во главе с министром оборонной промышленности Азербайджана Вугаром Мустафаевым.
В рамках визита в ОАЭ министр В.Мустафаев проведет встречи с официальными лицами нескольких стран и руководителями крупных компаний. Также планируется подписание документов по расширению военно-технического сотрудничества между ЗАО «Оборонно-промышленный холдинг «Азерсилах» и зарубежными компаниями.
Отметим, что на Международной оборонной выставке IDEX-2025 ожидается участие более 132 тысяч посетителей. Мероприятие продлится до 21 февраля.