17 Փետրվարի 2025 - 18:41
Ադրբեջանում Ուկրաինայի դեսպան Յուրի Գուսևը հանդիպել է Ադրբեջանի պետական ծովային ակադեմիայի (ADDA) ղեկավարության հետ և քննարկել կրթական ոլորտում համագործակցության հարցեր։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին ասված է X սոցիալական ցանցում դեսպանատան պաշտոնական էջում զետեղված տեղեկատվության մեջ։
«Ուկրաինայի դեսպան Գուսևը հանդիպել է Ադրբեջանի պետական ծովային ակադեմիայի ղեկավարության հետ՝ քննարկելու ուկրաինական համալսարանների հետ համագործակցության հարցեր, և հատուկ ուշադրություն է դարձրել Խերսոնի պետական ծովային ակադեմիային։ Հանդիպման առանցքային թեմաներն էին համատեղ գիտաժողովները, ուսանողների և ուսուցիչների փոխանակումները, ինչպես նաև կրկնակի դիպլոմները»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

17 Февраля 2025 - 16:41
Посол Украины в Азербайджане Юрий Гусев встретился с руководством Азербайджанской государственной морской академии (ADDA) и обсудил вопросы сотрудничества в образовательной сфере.
Как сообщает Report, об этом говорится в информации на официальной странице посольства в социальной сети Х.
«Посол Украины Гусев встретился с руководством Азербайджанской государственной морской академии для обсуждения вопросов сотрудничества с украинскими вузами, и уделил особое внимание Херсонской государственной морской академии. Ключевыми темами встречи были совместные конференции, обмен студентами и преподавателями, а также двойные дипломы», - говорится в сообщении.