• Ադրբեջանի փոխարտգործնախարարը մասնակցել է COP29-ի արդյունքներին նվիրված պանելին
Ադրբեջանի արտաքին գործերի փոխնախարար Յալչըն Ռաֆիևը մասնակցել է՝ «COP30 Ճանապարհ դեպի Բելեմ. COP29 արդյունքները և հայացք դեպի ապագա» պանելային քննարկումներին։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին դիվանագետը հայտնել է սոցցանցի իր էջում:
Deloitte-ի կողմից կազմակերպված քննարկումները տեղի են ունեցել՝ Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակներում:
«Բաքվում ընդունված և Բաքվի կլիմայական դաշինքի հովանու ներքո ամրագրված առանցքային որոշումները՝ հաջող շրջադարձ են դարձել կլիմայի շուրջ բանակցությունների պատմության մեջ՝ COP29-ին ընդառաջ բարդ աշխարհաքաղաքական միջավայրի ֆոնին: Հաջորդ փուլում մենք պատրաստ ենք աջակցել և համագործակցել մեր բրազիլացի գործընկերների հետ՝ COP30-ի հաջող անցկացման համար»,- նշել է Յ. Ռաֆիևը։

17 Февраля 2025 - 09:48
Заместитель министра иностранных дел Азербайджана Ялчын Рафиев принял участие в панельных дискуссиях «COP30 Дорога в Белен: итоги COP29 и взгляд в будущее».
Как передает Armenia.Az, об этом дипломат сообщил на своей странице в соцсети Х.
Обсуждения, организованные компанией Deloitte, прошли на полях Мюнхенской конференции по безопасности.
«Ключевые решения, принятые в Баку и закрепленные под эгидой Бакинского климатического альянса, стали успешным поворотным моментом в истории климатических переговоров на фоне сложной геополитической обстановки накануне COP29. На следующем этапе мы готовы поддержать и сотрудничать с нашими бразильскими коллегами для успешного проведения COP30», - отметил Я.Рафиев.