14 Փետրվարի 2025 - 14:23
Պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովի կողմից հաստատված ընթացիկ տարվա ուսումնական պլանի համաձայն՝ Ռազմաօդային ուժերի ուսումնավարժական կենտրոնում տեղի է ունեցել «Ենթասպաների պատրաստության դասընթացի» հերթական ավարտը։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, արարողության ժամանակ ելույթ ունեցած գեներալ-մայոր Նամիկ Բայրամովը ՊՆ ղեկավարության անունից շնորհավորել է շրջանավարտներին և հաջողություն մաղթել հետագա ծառայության մեջ։ Նա հատուկ ընդգծել է նման դասընթացների կարևորությունը զինծառայողների պրոֆեսիոնալիզմի մակարդակի և մարտունակության բարձրացման առումով։
Կուրսի շրջանավարտ Զաուր Մամեդովը շնորհակալություն հայտնեց ՊՆ ղեկավարությանը ցուցաբերած ուշադրության և հոգատարության համար և բոլոր շրջանավարտների անունից վստահեցրել, որ ձեռք բերած գիտելիքներն ու հմտությունները կկիրառեն ծառայության մեջ։

• В Азербайджане завершился очередной курс подготовки прапорщиков ВВС
В соответствии с планом подготовки на текущий год, утвержденным министром обороны генерал-полковником Закиром Гасановым, в учебно-тренировочном центре Военно-воздушных сил состоялся очередной выпуск «Курса подготовки прапорщиков».
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, выступивший на церемонии генерал-майор Намиг Байрамов поздравил выпускников от имени руководства Министерства обороны и пожелал им успехов в дальнейшей службе. Он особо подчеркнул важность таких курсов для повышения профессионализма и боеспособности военнослужащих.
Выпускник курса Заур Мамедов поблагодарил руководство Минобороны за оказанное внимание и заботу, и от имени всех выпускников заверил, что они будут применять полученные знания и навыки на службе.