• COP29-ն արժանացել է Cisco հեղինակավոր մրցանակի
COP29 Azerbaijan Operations Company-ն Cisco-ի կողմից արժանացել է «Կայուն զարգացման առաջնորդ» (Sustainability Leader Award) մրցանակին՝ բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կայուն զարգացմանն աջակցելու և նորարարական լուծումների ներդրման համար:
Նշենք, որ այս հեղինակավոր մրցանակն առաջին անգամ է շնորհվել Ադրբեջանում գործող ընկերության։
Ինչպես հայտնում է APA-ն, մրցանակաբաշխությունը կայացել է Cisco Live տեխնոլոգիական միջոցառման շրջանակներում, որը կազմակերպել է Cisco-ն Նիդեռլանդների Ամստերդամ քաղաքում։
Միջոցառման ընթացքում COP29-ի ադրբեջանական օպերացիոն ընկերության (AOC) տեղեկատվական տեխնոլոգիաների վարչությունը արժանացել է Cisco-ի համապատասխան մրցանակին՝ ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության մասին շրջանակային կոնվենցիայի Կողմերի 29-րդ նստաշրջանում հուսալի, անվտանգ, ավտոմատացված և էներգաարդյունավետ ցանցային ենթակառուցվածք ստեղծելու համար:
Հարկ է նշել, որ նշված մրցանակին արժանանում են հաջողված նախագծերը, որոնք աջակցում են կայուն զարգացմանը և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում նորարարական լուծումներ են առաջարկում։ COP29-ը, T-Systems-ը, SAP-ը, STC-ն, CORE42-ը, Sykehuspartner-ը և Paris 2024-ը հանդիսանում են նախագծերի իրականացնողներ, որոնք Cisco-ի կողմից արժանացել են մրցանակի:

• COP29 удостоена престижной награды Cisco
COP29 Azerbaijan Operations Company была награждена премией «Лидер устойчивого развития» (Sustainability Leader Award) компанией Cisco за вклад в поддержку устойчивого развития в высокотехнологичной отрасли и внедрение инновационных решений.
Отметим, что эта престижная премия впервые была вручена операционной компании в Азербайджане.
Как сообщает Armenia.Az, церемония награждения прошла в рамках технологического события «Cisco Live», организованного компанией Cisco, в городе Амстердам, Нидерланды.
В ходе мероприятия департамент информационных технологий Азербайджанской операционной компании (АОК) COP29 был удостоен соответствующей наградой Cisco за создание надежной, безопасной, автоматизированной и энергосберегающей сетевой инфраструктуры на 29-й сессии Конференции Сторон Рамочной конвенции ООН по изменению климата.
Отметим, что успешные проекты, поддерживающие устойчивое развитие и предлагающие инновационные решения в индустрии высоких технологий, награждаются указанной премией. CОР29, T-Systems, SAP, STC, CORE42, Sykehuspartner и Paris 2024 являются исполнителями проектов, получивших награду от Cisco.
На церемонии Джавид Гусейнов, Айхан Сатыджи и Вюсал Шахбазов, представляющие ИТ-департамент АОК COP29, приняли награду в качестве делегации COP29.