• Փաշինյան. Տարածաշրջանում խաղաղության բոլոր նախադրյալներն առկա են
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն առաջարկում է Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղություն կառուցել՝ հիմնված կայացած ինստիտուտների վրա։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ վկայակոչելով հայկական ԶԼՄ-ներին, այս մասին ասված է ՀՀ վարչապետի՝ «Արմենպրես»-ում հրապարակված հոդվածում։
«Տարածաշրջանում էսկալացիայի համար ոչ մի նախադրյալ չկա և ավելին՝ խաղաղության համար բոլոր նախադրյալները ստեղծված են: Հարկավոր է հրաժարվել բեմականացված գործողություններից և էսկալացիաների բեմականացման քաղաքականությունից և հաստատել ինստիտուցիոնալ խաղաղություն: Հայաստանը ոչ միայն պատրաստ է սրան, այլև չի հրաժարվելու այս ճանապարհից», - ընդգծել է ՀՀ վարչապետը:

10 Февраля 2025 - 10:56
Глава правительства Армении Никол Пашинян предлагает построить прочный мир на Южном Кавказе на основе установленных институтов.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом говорится в его статье для государственного информационного агентства.
«В регионе нет предпосылок для эскалации, и, более того, созданы все предпосылки для мира. Необходимо отказаться от постановочных действий и политики постановочной эскалации и установить институциональный мир. Армения не только готова к этому, но и не откажется от этого пути», — отметил глава правительства.