07 Փետրվարի 2025 - 16:29
Կրեմլում ափսոսում են Բաքվում «Ռուսական տունը» փակելու որոշման համար և չի բացառում, որ այդ հարցը կարող է քննարկվել Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահների մակարդակով նրանց շփվելու դեպքում, ասել է Վլադիմիր Պուտինի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Մենք ափսոսում ենք ենք դրա համար։ Մենք կարծում ենք, որ դա թյուրիմացություն է, որը կարող է լուծվել երկկողմանի շփումների միջոցով»,- ասել է նա՝ մեկնաբանելով «Ռուսաստանի տան» փակումը։
«Մենք այս հարցը բարձրացնելու ենք տարբեր մակարդակներով մեր գործընկերների առաջ։ Եթե լինեն շփումներ ամենաբարձր մակարդակով, ապա մենք չենք բացառում, որ այդ հարցը կարող է բարձրացվել երկու պետությունների ղեկավարների երկխոսության ժամանակ»,- նշել է Կրեմլի ներկայացուցիչը։

07 Февраля 2025 - 14:16
В Кремле сожалеют в связи с решением о закрытии Русского дома в Баку и не исключают, что этот вопрос может обсуждаться на уровне президентов России и Азербайджана в случае их контактов, заявил пресс-секретарь Владимира Путина Дмитрий Песков.
«Мы сожалеем в этой связи. Считаем, что это недоразумение, которое удастся урегулировать в результате двусторонних контактов», - сказал он, комментируя закрытие Русского дома.
«Мы будем ставить этот вопрос перед нашими коллегами на различных уровнях. Если будут контакты на высшем уровне, то мы не исключаем, что этот вопрос может быть поднят в диалоге двух глав государств», - отметил представитель Кремля.