• Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն կիսվել է՝ Քահրամանմարաշի երկրաշարժի տարելիցի կապակցությամբ հրապարակմամբ
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը կիսվել է՝ Թուրքիայի Քահրամանմարաշ նահանգում տեղի ունեցած երկրաշարժի երկրորդ տարելիցի կապակցությամբ հրապարակմամբ:
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, X սոցիալական ցանցում նախարարության էջում հրապարակման մեջ նշվում է.
«Թուրքիայի Քահրամանմարաշ քաղաքում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժից անցել է 2 տարի։
Խորը վշտով ենք հիշում այդ աղետի զոհերին, որը հանգեցրեց մարդկային լուրջ կորուստների և մեծ ավերածությունների եղբայրական Թուրքիայում, թող Ալլահը ողորմի նրանց։
Ցանկանում ենք, որպեսզի նման աղետները, որոնք խորապես ցնցեցին ինչպես եղբայրական Թուրքիան, այնպես էլ մեր երկիրն ու ժողովրդին, այլևս չկրկնվեն, և թուրքական պետությունն ու ժողովուրդը միշտ ապրեն բարեկեցության ու բարգավաճման մեջ»։

• МИД Азербайджана поделился публикацией в связи с годовщиной землетрясения в Кахраманмараше
Министерство иностранных дел Азербайджана поделилось публикацией в связи со второй годовщиной землетрясения в турецкой провинции Кахраманмараш.
Как передает Armenia.Az в публикации на странице министерства в соцсети X говорится:
«Прошло 2 года с момента разрушительного землетрясения в турецком Кахраманмараше.
С глубокой скорбью вспоминаем жертв этой катастрофы, которая привела к серьезным человеческим потерям и масштабным разрушениям в братской Турции, пусть Аллах будет милостив к ним.
Желаем, чтобы подобные катастрофы, которые глубоко потрясли как братскую Турцию, так и нашу страну и народ, больше не повторялись, и чтобы турецкое государство и народ всегда жили в благополучии и процветании».