• Իսլամաբադում իր աշխատանքն է սկսել՝ Ադրբեջան-Պակիստան համատեղ հանձնաժողովի 8-րդ նիստը
Իսլամաբադում իր աշխատանքն է սկսել՝ Ադրբեջան-Պակիստան համատեղ միջկառավարական հանձնաժողովի 8-րդ նիստը։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, բացման արարողությանը մասնակցել են երկու կողմերի ներկայացուցիչները։
Պակիստանի տնտեսության նախարարության տեղեկատվության համաձայն՝ նիստի առաջին օրը նվիրված էր տարբեր հատվածներում փոխգործակցության քննարկմանը, այդ թվում՝ էներգետիկայի, տրանսպորտի, առևտրի, տնտեսության, պաշտպանական արդյունաբերության, ՏՀՏ և թվային կառավարման, բանկային, զբոսաշրջության, սպորտի, երիտասարդության, մշակույթի, գիտության և կրթության, առողջապահության, հիդրոօդերևութաբանության, կլիմայի փոփոխության, հանրային ծառայությունների մատուցման և սոցիալական նորարարության, գյուղատնտեսության և պարենային անվտանգության ոլորտները: Կողմերը քննարկել են համագործակցության ոլորտները և զգալի առաջընթաց գրանցել՝ երկկողմ արձանագրությունների հետ կապված աշխատանքների ավարտման ուղղությամբ։
Պակիստանի տնտեսության նախարարության քարտուղար Սաբինա Քուրեշին ընդգծել է՝ համատեղ հանձնաժողովի գործունեության նշանակութունը՝ Պակիստանի և Ադրբեջանի միջև կապերի հետագա զարգացման գործում։

24 Января 2025 - 09:16
В Исламабаде начала работу 8-я сессия Совместной азербайджано-пакистанской межправительственной комиссии.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в церемонии открытия приняли участие представители обеих сторон.
Согласно информации Министерства экономики Пакистана, первый день сессии был посвящен обсуждению взаимодействия в различных секторах, включая энергетику, транспорт, торговлю, экономику, оборонную промышленность, ИКТ и цифровое управление, банковское дело, туризм, спорт, молодежь, культуру, науку и образование, здравоохранение, гидрометеорологию, изменение климата, предоставление государственных услуг и социальные инновации, сельское хозяйство и продовольственную безопасность. Стороны обсудили области сотрудничества и достигли значительного прогресса в завершении работы над двусторонними протоколами.
Секретарь Министерства экономики Пакистана Сабина Куреши подчеркнула значимость деятельности совместной комиссии в дальнейшем развитии связей между Пакистаном и Азербайджаном.