• Ի.Ալիևը ցավակցություն է հայտնել Էրդողանին
Իլհամ Ալիևը խորը ցավակցություն է հայտնել Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանին՝ Թուրքիայի Բոլու նահանգի Քարթալքայա լեռնադահուկային հանգստավայրում գտնվող հյուրանոցում բռնկված հրդեհի հետևանքով մեծ թվով մարդկանց զոհվելու կապակցությամբ։
Ադրբեջանի նախագահը նաև շուտափույթ ապաքինում է մաղթել այս ողբերգության հետևանքով տուժածներին։ Իլհամ Ալիևը նշել է, որ հունվարի 21-ին ցավակցական ուղերձ է հղել Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին։
Թուրքիայի նախագահը երախտագիտություն է հայտնել ուշադրության և ցավակցության համար և ընդգծել, որ Թուրքիան և Ադրբեջանը միշտ միմյանց կողքին են և միշտ էլ այդպես կլինի։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում պետությունների ղեկավարները մտքեր են փոխանակել՝ երկկողմ հարաբերությունների տարբեր ոլորտների շուրջ։

• Алиев выразил соболезнования Эрдогану
Ильхам Алиев выразил глубокие соболезнования Реджепу Тайипу Эрдогану в связи с гибелью большого числа людей в результате пожара в отеле горнолыжного центра Карталкая в турецкой провинции Болу.
Президент Азербайджана также пожелал скорейшего исцеления раненных в результате этой трагедии. Ильхам Алиев отметил, что 21 января направил Реджепу Тайипу Эрдогану письмо с соболезнованиями.
Президент Турции выразил благодарность за внимание и соболезнования и подчеркнул, что Турция и Азербайджан всегда рядом друг с другом, и так будет всегда.
В ходе телефонного разговора главы государств обменялись мнениями по различным сферам двусторонних отношений.