• Մուխթար Բաբաևը Սաուդյան Արաբիայի կլիմայի հարցերով բանագնացի հետ քննարկել է՝ «կանաչ» էներգիայի ոլորտում ներդրումները
22 Հունվարի 2025 - 14:51
Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի շրջանակներում՝ Ադրբեջանի բնապահպանության և բնական պաշարների նախարար և COP29-ի նախագահ Մուխթար Բաբաևը հանդիպել է՝ Սաուդյան Արաբիայի արտաքին գործերի նախարար և կլիմայի հարցերով բանագնաց Ադել բեն Ահմեդ ալ-Ջուբեյրի հետ։
Այս մասին հայտնում է Report-ը՝ հղում անելով COP29-ի նախագահության հրապարակմանը սոցցանցերում։
Զրույցի ընթացքում կողմերը քննարկել են՝ Բաքվում կայացած COP29-ի արդյունքները, ինչպես նաև վերականգնվող էներգիայի ոլորտում ներդրումներն ավելացնելու երկու երկրների պլանները։
Նշենք, որ Մուխտար Բաբաևը՝ Շվեյցարիայի Դավոս քաղաքում մասնակցում է Համաշխարհային տնտեսական համաժողովին։ Այս տարի ֆորումն անցկացվում է հունվարի 20-ից 24-ը։

• Мухтар Бабаев обсудил с посланником по вопросам климата Саудовской Аравии инвестиции в «зеленую» энергетику
22 Января 2025 - 13:51
Министр экологии и природных ресурсов Азербайджана, президент COP29 Мухтар Бабаев в кулуарах Всемирного экономического форума в Давосе провел встречу с министром иностранных дел и посланником по вопросам климата Саудовской Аравии Аделем ибн Ахмед аль-Джубейром.
Об этом сообщает Report со ссылкой на публикацию председательства COP29 в соцсетях.
В ходе беседы стороны обсудили итоги COP29, прошедшего в Баку, а также планы обеих стран по наращиванию инвестиций в возобновляемую энергетику.
Отметим, что министр Бабаев принимает участие во Всемирном экономическом форуме в швейцарском городе Давосе. Форум в этом году проходит с 20 по 24 января.