22 Հունվարի 2025 - 09:19
Հունվարի 21-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը, հակառակ կողմի խնդրանքով, Դավոսում հանդիպել է Իսրայելի նախագահ Իսահակ Հերցոգի հետ։
Հանդիպմանը նշվել է՝ Ադրբեջանի և Իսրայելի միջև երկկողմ հարաբերությունների հաջող զարգացումը։ Իսահակ Հերցոգը գոհունակությամբ է հիշել Ադրբեջան կատարած իր պաշտոնական այցը:
Զրույցի ընթացքում ընդգծվել է՝ առեւտրատնտեսական ոլորտում համագործակցության լավ մակարդակը, բարձր է գնահատվել միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի աշխատանքը։ Պետությունների ղեկավարները նշել են, որ Ադրբեջանի և Իսրայելի ժողովուրդներին կապում են պատմական բարեկամական հարաբերությունները։
Գոհունակությամբ նշվել է, որ Ադրբեջանում ստեղծված են բոլոր պայմանները՝ բազմաթիվ համայնքների, այդ թվում՝ հրեական համայնքի ներկայացուցիչների համար խաղաղ ու հանգիստ կյանքի համար։

22 Января 2025 - 09:19
21 января президент Азербайджана Ильхам Алиев на основании обращения противоположной стороны встретился в Давосе с президентом Израиля Ицхаком Герцогом.
На встрече было отмечено успешное развитие двусторонних отношений между Азербайджаном и Израилем. Ицхак Герцог с удовлетворением вспомнил свой официальный визит в Азербайджан.
Во время беседы был подчеркнут хороший уровень сотрудничества в торгово-экономической сфере, высоко оценена работа совместной межправительственной комиссии. Главы государств отметили, что народы Азербайджана и Израиля связывают исторические дружеские отношения.
С удовлетворением было заявлено, что в Азербайджане созданы все условия для мирной и спокойной жизни представителей многих общин, в том числе еврейской.