06 Հունվարի 2025 - 18:11
Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիները և Ռուսաստանի Դաշնությունում մշտապես բնակվող քաղաքացիություն չունեցող անձինք, ովքեր մտադիր են տարվա ընթացքում 90 օրից ավելի մնալ Ադրբեջանում՝ մինչև իրենց ժամանակավոր գտնվելու ժամկետի ավարտը, պետք է դիմեն Պետական միգրացիոն ծառայություն՝ այն երկարացնելու կամ ժամանակավոր կացության թույլտվություն ստանալու համար, եթե դրա համար կան օրենքով նախատեսված հիմքեր:
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասվում է Պետական միգրացիոն ծառայության հայտարարության մեջ։
Հավելյալ տեղեկությունների համար խնդրում ենք զանգահարել (012) 919 կամ դիմել [email protected] էլ. հասցե:
Հիշեցնենք, որ նախարարների կաբինետի որոշման համաձայն՝ Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիների և ՌԴ-ում մշտապես բնակվող քաղաքացիություն չունեցող անձանց համար Ադրբեջանում առանց վիզայի ժամանակավոր գտնվելու ժամկետը չի կարող գերազանցել 90 օրը մեկ օրացուցային տարվա ընթացքում։ Որոշումն ուժի մեջ է մտել հունվարի 1-ից։

06 Января 2025 - 16:11
Граждане Российской Федерации и лица без гражданства, постоянно проживающие в РФ, которые намерены находиться в Азербайджане более 90 дней в течение года, до истечения срока временного пребывания должны обратиться в Государственную миграционную службу для его продления или получения разрешения на временное проживание, если на то есть основания, предусмотренные законодательством.
Как сообщает Armenia.Az, об этом говорится в заявлении Государственной миграционной службы.
За дополнительной информацией можно обратиться по телефону (012) 919 или почтовому адресу [email protected].
Напомним, что согласно постановлению Кабмина, срок временного пребывания в Азербайджане без визы для граждан Российской Федерации и лиц без гражданства, постоянно проживающих в РФ, не может превышать 90 дней в течение одного календарного года. Решение вступило в силу с 1 января.