06 Հունվարի 2025 - 15:32
Ադրբեջանական պետությունը միշտ բարձր է գնահատել իր որդիների ու դստրերի գործունեությունն ու սխրանքը, այս անգամ էլ անձնակազմի հերոսությունը նույնպես բարձր գնահատվեց։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին նախագահ Իլհամ Ալիևն ասել է ինքնաթիռի կործանման հետևանքով զոհված անձնակազմի ընտանիքի անդամների և ողջ մնացած բորտուղեկցորդների հետ հանդիպմանը։
«Անձնակազմի երեք զոհված անդամները հետմահու արժանացել են Ազգային հերոսի բարձր կոչման, իսկ անձնակազմի երկու ողջ մնացած անդամները նույնպես արժանացել են պետական բարձր պարգևի։ Միգուցե սա փոքրիկ մխիթարություն է հարազատներին կորցրած ընտանիքների համար, բայց սա նաև ադրբեջանական պետության վերաբերմունքն է իր քաղաքացիների նկատմամբ»,- ընդգծել է պետության ղեկավարը։

• Алиев : Азербайджанское государство всегда по достоинству оценивало героизм своих сынов и дочерей
Азербайджанское государство всегда по достоинству оценивало деятельность и героизм своих сынов и дочерей, и в этот раз героизм экипажа также был по достоинству оценен.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом Президент Ильхам Алиев сказал на встрече с членами семей погибшего в авиакатастрофе экипажа и выжившими бортпроводниками.
«Трем погибшим членам экипажа было посмертно присвоено высокое звание Национального героя, двум выжившим членам экипажа – также высокая государственная награда. Может быть, небольшое утешение для семей, которые потеряли своих близких, но также это отношение Азербайджанского государства к своим гражданам», - подчеркнул глава государства.