06 Հունվարի 2025 - 15:06
TANAP-ով Թուրքիա և Եվրոպա փոխադրված ադրբեջանական գազի ընդհանուր ծավալը՝ 2024 թվականի դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ կազմել է 73,54 միլիարդ խորանարդ մետր։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին Ստամբուլում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է՝ SOCAR Turkiye-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Էլչին Իբադովը։
«2024 թվականի դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ TANAP-ով փոխադրված գազի ընդհանուր ծավալը կազմել է 73,54 միլիարդ խորանարդ մետր։ Ընդ որում, Թուրքիա փոխադրված կոմերցիոն գազի ընդհանուր ծավալը կազմել է 30,8 միլիարդ խորանարդ մետր, Եվրոպա՝ 42,74 միլիարդ խորանարդ մետր»,- ասել է Իբադովը։

06 Января 2025 - 13:06
Суммарный объем транспортировки азербайджанского газа по TANAP в Турцию и Европу по состоянию на 31 декабря 2024 года составил 73,54 млрд кубометров.
Как передает Armenia.Az, об этом заявил главный исполнительный директор компании SOCAR Turkiye Enerji Эльчин Ибадов на пресс-конференции в Стамбуле.
«По состоянию на 31 декабря 2024 года общий объем газа, транспортируемого по TANAP, составил 73,54 млрд кубометров. При этом общий объем коммерческого газа, транспортированного в Турцию, составил 30,8 млрд кубометров, в Европу — 42,74 млрд кубометров», — сказал Ибадов.